skip to Main Content
0155-21 50 71 info@nilssonrullex.se
Vi jobbar på Nilsson-Rullex

Välkommen att kontakta oss med frågor och för information:

Claes Nilsson

Claes Nilsson

Teknisk support

Elmotorer, frekvensomformare, SKF, transmission
070-651 05 08
claes.nilsson@nilssonrullex.se

Ulf Netzel

Ulf Netzel

Teknisk support

Industriell teknisk support, linjärenheter, kullager, tätningar
070-581 56 57
ulf.netzel@nilssonrullex.se

Lars Olsson

Lars Olsson

Verkstad

Migatronic, ESAB, Kemppi, Fronius, frekvensomformare, kraftelektronik, generatorer, kullager
070-247 07 88
lars.olsson@nilssonrullex.se

Robin Eng

Robin Eng

Teknisk support & verkstad

Omlindning, Essab, Migatronic, Kempi, nya & beg. elmotorer, elhandverktyg, elsvetsar
070-673 07 88
robin@nilssonrullex.se

Eva-Lena Halapi-Örjebo

Eva-Lena Halapi-Örjebo

Försäljning

Innesälj, svetsteknisk support, Praxair, Oerlikon & Grytgöl
072-202 31 24
eva-lena@nilssonrullex.se

Johan Wettergren

Johan Wettergren

Försäljning/IWS

Metabo. svetsmaskiner & svetsförnödenheter
072-575 74 00
johan.w@nilssonrullex.se

Här finns vi

Du hittar oss på Industrigatan 12 i Nyköping

Vi har auktoriserad serviceverkstad

Vi erbjuder fullservice, förebyggande underhåll och försäljning och samarbetar med kända starka varumärken.

Akuta reparationer hos kund eller i vår verkstad, ring 0155 – 28 52 73

Driftstopp är kostsamt i produktionen.
Vi högprioriterar alltid akuta behov av reparationer.

Back To Top